Φουριόζος από το πρώτο ημίχρονο

[ad_1]

Εκμεταλλευόμενος την ευστοχία του στο πρώτο ημίχρονο, ο Άγιος Γεώργιος επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Μασσάρων σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Μαλώνας. Μασάδο, Κουτσουμπάρης, Τσελεπίδης και Κοστόφ τα γκολ για την ομάδα του Γιώργου Δημητριάδη.

Το ματς

Οι γηπεδούχοι είχαν την ουσία στο πρώτο μέρος κόντρα σε έναν Αστέρα που κυκλοφορούσε καλά την μπάλα. Στο 17΄ ο Μασάδο με σουτ εκτός περιοχής πέτυχε το 1-0 και στο 23΄ ο Κουτσουμπάρης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα και με συρτό πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Μιχάλης Τσελεπίδης με μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 3-0, βάζοντας γερές βάσεις για την νίκη της ομάδας του. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Θοδωρής Κοστόφ με ατομική ενέργεια και πλασέ έγραψε το τελικό 4-0. Στο δεύτερο μέρος έπεσε αισθητά ο ρυθμός, ο Αστέρας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά το τελικό 4-0 έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

Άγιος Γεώργιος Μαλώνας (Γιώργος Δημητριάδης): Ζαάλουκ, Γεωργάς, Διονυσακόπουλος, Κουτσουμπάρης, Τσελεπίδης, Δημητριάδης, Θοδωρή, Χατζημανώλης, Κοστόφ, Μασάδο, Στάππας

Έπαιξαν και οι: Τζίρα, Ρούφας, Χατζησταμάτης και Νασέρα

Αστέρας Μασσάρων (Παναγιώτης Καρίκης): Δεβανάκης, Γκινής, Καρανικολάου, Χατζημανώλης, Αντωνίου, Καλούδης, Νικήτας, Φλεβάρης, Λούππος, Ευαγγελίδης, Χότζα

Έπαιξαν και οι: Κώστα, Κούττης, Αντωνίου Τ, Νικήτας Α, Κιλασίν, Αναστάσογλου και Σερντάρι